2013-2014 College Commitments

 

 

8/10 C.J. Anyaebunam (Zionsville) – Long Sprints – Indiana State University
8/10 Octisha Jackson
(Warren Central) – Sprints – Indiana State University
8/10 Zach McIntyre
(Bishop Dwenger) – Distance – Huntington University
8/10 Kitty Taylor (Castle) – Distance – St. Mary of the Woods
8/10 Taylor Bunch
(West Vigo) – Distance – St. Mary of the Woods
8/10 Lacey Humphery
(TH North) – Distance – St. Mary of the Woods
7/27 Jacob Wright
(Hamilton Southeastern) – Hurdles – Indiana State University
7/21 Daniel Kuhn
(Shelbyville) – Mid-Distance- Indiana University
7/21 Andrew Staggs
(South Knox) – Distance – Vincennes University
7/21 Danielle Shelley
(Trinity Lutheran) – Distance – Valparaiso University
6/23 Grace Yeaton
(Batesville) – Distance – IU East
6/18 James Mills
(Wheeler) – Mid-Distance – Calumet College
6/18 Olivia Askew
(Munster) – Sprints – Calumet College
6/18 Blake Wallace
(Hebron) – Sprints – Calumet College
6/18 Aaron Murray
(Ben Davis) – Sprints – Calumet College
6/18 Rebecca Iwinski
(Lowell) – Distance – Calumet College
6/10 Blake Kramer
(Elkhart Memorial) – Mid-Distance – Indiana State University
6/10 Cheyenn Wright (Owen Valley) – Distance – St. Mary-Of-The-Woods
6/10 Alek Seeley
(Hobart) – Distance – Manchester University
6/5 William Porter
(Eastern Greentown) – Sprints – Missouri Southern State University
6/5 Joshua Somers
(Eastern Greentown) – Sprints/Mid-D – Indiana Wesleyan University
6/5 Lewis Duke
(Eastern Greentown) – Distance – Trine University
6/5 Ricardo Castillo
(Goshen) – Distance – Trine University
6/5 Londyn Wise
(FW Carroll) – Distance – Indiana Wesleyan University
6/5 Cody Carlton
(Crawford County) – Distance – Vincennes University
6/5 Riley Haupert
(Eastern Greentown) – Hurdles/Sprints – Vincennes University
6/5 Darrell Chester
(Lawrence North) – Sprints – Vincennes University
6/5 Tim Wilson
(Lafayette Jefferson) – Hurdles – Vincennes University
6/5 Michael Boger
(Vincennes Lincoln) – Pole Vault – Vincennes University
6/5 Chris Bouchie
(Vincennes Lincoln) – Hurdles – Vincennes University
6/5 Nathan Dugger
(Vincennes Lincoln) – Distance – Vincennes University
6/5 Dashana Johnson
(Terre Haute North) – Sprints – Vincennes University
6/5 Michael Flynn
(Bedford North Lawrence) – Throws – Vincennes University
6/5 Elijah Hollis
(Sullivan) – Pole Vault – Vincennes University
6/5 Klayton Vettetow
(South Putnam) – Hurdles – Vincennes University
6/5 Breanna Gahagen
(Noblesville) – Hurdles/Distance – Vincennes University
6/5 Avory Mickens
(Vincennes Lincoln) – Throws – Vincennes University
6/3 Kate Raphael
(Bloomington North) – Distance – Yale University
6/3 Keenen Johnson
(Lawrence North) – Long Sprints – Vincennes University
6/2 Max Milkey
(Noblesville) – Hurdles – Chicago State University
5/30 Sara McKeeman
(Carroll FW) – Pole Vault – University of Illinois
5/30 Austin Keisling (Lewis-Cass) – Sprints – Grace College
5/24 Seth Kissinger
(Columbia City) – Mid-Distance – Bethel College
5/24 Maggi Paxton
(Avon) – Distance – DePauw University
5/24 Ethan Sparks
(Owen Valley) – Distance – Vincennes University
5/13 Trey Kennedy
(Westview) – Pole Vault – Vincennes University
5/13 Tyler Adgalanis
(Bishop Dwenger) – Distance – University of Dayton
5/10 Kelly O’Shea
(Wheeler) – Distance – Vincennes University
5/10 Reid Abney
(Franklin Community) – Throws – Vincennes University
5/10 Joshua Backes
(Evansville North) – Distance – Vincennes University
5/10 Josh Long
(Lafayette Jefferson) – Distance – Vincennes University
5/10 Arvietta Williams
(Harrison – West Lafayette) – Throws – Vincennes University
5/10 Cade Knueven
(East Central) – Sprints – Union College
5/10 Clayton Miller
(Corydon) – Sprints – Union College
5/10 Collin Wesco
(Huntington North) – Distance – Union College
5/10 Rachel Billingsley
(Oldenburg Academy) – Distance – Ball State University
5/2 Tyler Houvener
(Warsaw) – Distance – Grace College
5/2 Bennett Parker
(NorthWood) – Jumps – Grace College
5/2 Jordan Utter
(Huntington North) – Sprints/Mid Distance – Grace College
5/2 Jacob Brown
(East Noble) – Throws – Grace College
4/25 Colin Rinne
(Westfield) – Distance – Wabash College
4/25 Nate Billa
(Evansville Harrison) – Mid Distance – Vincennes University
4/22 Riley Stohler 
(Terre Haute South) – Distance – Indiana State University
4/22 Erin Crone
(Bishop Chatard) – Distance – Bellarmine University
4/22 Andy Carr
(Columbus North) – Distance – University of Indianapolis
4/22 Gabby Sims (Columbus North) – Sprints – Ball State University
4/16 Haley Welch
(Franklin Central) – Distance – I.U.P.U.I.
4/11 Eric Johnson
(Shakamak) – Distance – Vincennes University
4/11 Karrina Smith
(FW Snider) – Sprints/Jumps – Depaul University
4/11 Timothy Drew
(McCutcheon) – Distance – Grace College
4/11 Dustin Wells
(Ft. Wayne Snider) – Distance – Grace College
4/11 Trent Barnett
(Batesville) – Distance – Hanover College
3/31 Hayley Rogers
(Hagerstown) – Distance – Indiana East
3/27 Alex Oberlin
(Fairfield) – Distance – Goshen College
3/27 Bradley Lake
(Martinsville) – Sprints – Marietta College
3/27 Isaiah White
(Perry Meridian) – Distance – I.U.P.U.I.
3/27 Tyler Niehoff
(Kankakee Valley) – Throws – Trine University
3/27 Jessica O’Connell
(Concord) – Sprints/Hurdles – Grand Valley State University
3/27 Nathan Wilkey
(Brebeuf) – Distance – Bellarmine University
3/18 Jarrett Walboldt
(Hamilton Heights) – Distance – Bethel College
3/13 Holly Hankenson
(Bellmont) – Multi’s – University of Arkansas
3/13 Reid Fouty
(Southmont)Middle Distance – Grace College
3.13 Alethia Burritt
(Warsaw) – Distance – Grace College
3/13 Cassaundra Roper
(North Central) – Throws – Southern Indiana
3/13 Mary Kamman
(Greensburg) – Throws – Southern Indiana
3/13 Ali Calhoun
(Center Grove) – Throws – Southern Indiana
3/4 Patricia Bolton
(Northrop) – Mid Distance – Indiana Tech
2/28 Caitlyn Chastain
(FW Carroll) – Distance – Indiana Wesleyan University
2/27 Matt Grider
(Western) – Distance – Purdue University
2/27 Samantha Zuber
(Hamilton Southeastern) – Distance – Bellarmine University
2/24 Mackenzie Caldwell
(Columbus North) – Distance – University of Colorado
2/24 Brian Blaylock
(Lowell) – Distance – University of St. Francis
2/24 Justin Veteto
(Center Grove) – Hurdles – Purdue University
2/24 Evan Tandy
(Center Grove) – Hurdles – Hillsdale College
2/24 Rachel Dever
(Center Grove) – Distance – Marian University
2/24 Natalie Uhl
(Henryville) – Throws – Western Kentucky
2/24 Sarah Loesch
(Columbus East) – Throws – Purdue University
2/24 Mara Krempel
(Columbus North) – Throws – Western Kentucky
2/24 Tessa Krempel
(Columbus North) – Throws – Western Kentucky
2/21 Collin Elek
(Penn) – Distance  Trine University
2/20 Abigail Hostetler
(Fremont) – Distance – Purdue University
2/20 Demara Compton (Lawrence Central) – Throws – Kent State University
2/20 Patrick Richardville (Leo) – Sprints – Trine University
2/20 Adam Warren (Speedway) – Distance – Vincennes University
2/18 David Dalton
(Greenwood) – Distance – Purdue University
2/18 Brittany Goggans
(Hamilton Southeastern) – Sprints – Indiana State University
2/18 Summer Blackamore
(Kokomo) – Throws – Indiana State University
2/18 Alekesy Green
(Shakamak) – Distance – Indiana State University
2/18 Daniel Muse
(Whiteland) – Distance – Indiana State University
2/18 Mindy Whidden
(Hobart) – Distance – I.U.P.U.I.
2/18 Nathan Gonzalez
(Tipton) – Mid-Distance – Marian University
2/18 Jake Johnson
(Franklin Community) – Distance – Bellarmine University
2/18 Kim Swank
(Northridge) – Throws – Southern Indiana
2/18 Paul Baker
(Columbus East) – Mid-Distance – Trine University
2/10 Leah Heckaman
(Culver Academies) – Throws – Cincinnati University
2/10 Micaela Hazlewood
(Linton-Stockton) – Throws – Purdue University
2/10 Karli Koning
(Westfield) – Distance – Georgia Southern University
2/9 Sarah Billingsley
(Oldenburg Academy) – Distance – Xavier
2/9 Jessi Conley
(Terre Haute North) – Distance – Indiana State University
2/9 Nicole Kiszenia
(Lowell) – Throws – University of North Carolina
2/9 Seth Fouts
(Warsaw) – Throws – University of Kentucky
2/9 Nick Yocum
(Northview) – Distance – St. Joseph’s College
2/9 Nikki Thiede
(Terre Haute South) – Distance – St. Joseph’s College
2/9 Brooke Werstler
(Columbia City) – Distance – St. Joseph’s College
2/7 Samantha Dauby
(Carmel) – Distance – Purdue University
2/6 Dejah Arnold
(FW Northrop) – Sprints – North Carolina State
2/6 Adriana Brown
(Lawrence Central) – Throws – University of Kentucky
2/6 Sophie Seward (Eastbrook) – Distance – Western State Colorado University
2/6 Nate Miller
(Fairfield) – Distance – Bethel College
2/6 Cameron Kitson
(Fairfield) – Multis – Bethel College
2/2 Thomas Gales
(Penn) – Mid-Distance – Washington University
1/31 Sierra Brown-
(Hamilton Heights) – Hurdles/Sprints – Vincennes University
1/28 Adam Guth –
(Evansville Reitz) – Distance – I.U.P.U.I.
1/27 Marina Konow – 
(FW Concordia) – Distance – I.U.P.U.I.
1/27 Jon Cramer –
(Avon) – Distance – Olivet Nazarene University
1/21 Kelcy Welch
(Carmel) – Distance – Michigan State University
1/21 Jeremy Breedlove
(Kokomo) – Distance – I.U.P.U.I.
1/21 Nathan Wilkey
(Brebeuf) – Distance – Bellarmine University
1/21 Paige Pizer
(Portage) – Distance – I.U.P.U.I.
1/17 Lauren Osterhout
(FW Northrop) – Distance – I.U.P.U.I.
1/16 Shannon Effron
(Evansville Reitz Memorial) – Distance – Southern Illinois Carbondale
1/15 Daniel Sechuga
(Carmel) – Distance – I.U.P.U.I.
1/13 Jessica King
(Hamilton Southeastern) – Distance – Belmont University
1/12 Ben Anderson
(Carmel) – Distance – Purdue University
1/12 Sadie Spears
(Henryville) – Distance – Franklin College
1/1 Zach Panning
(FW Concordia) – Distance – Grand Valley State University
12/31 Meghan McCann
(Fishers) – Distance – I.U.P.U.I.
12/31 Rachel Horn
(Fishers) – Distance – I.U.P.U.I.
12/31 Hayley Yocum
(West Lafayette) – Distance – Case Western Reserve University
12/30 Abby Horn
(Fishers) – Distance – I.U.P.U.I.
12/29 Sarah Childs
(West Lafayette) – Distance – I.U.P.U.I.
12/23 Chris Tatom
(Greenfield-Central) – Distance – Bluffton University
12/19 Ellis Coon
(Warsaw) – Distance – University of Tulsa
12/13 Kade Hinkle
(Springs Valley) – Throws – Lipscomb University
12/13 Tyler Koteskey
(Homestead) – Distance – Taylor University
12/9 Jordan Partee
(Madison Consolidated) – Jumps – Indiana Tech
12/8 Isabel Strobel
(Fishers) – Distance – I.U.P.U.I.
12/8 Presley Martin
(Avon) – Distance – Marian University
12/4 Rachel Thompson
(New Prairie) – Distance – I.U.P.U.I.
12/4 Kelsey Tyler
(New Prairie) – Distance – I.U.P.U.I.
11/29 Zoey Johnson
(Seymour) – Distance – I.U.P.U.I.
11/22 Kyle Burks
(Bloomington South) – Distance – Indiana University
11/22 Bobby Browning
(Carmel) – Distance – Indiana University
11/22 Samantha Roush
(Columbia City) – Distance – Indiana University
11/20 Lucas Runyan
(John Glenn) – Distance – Indiana Tech
11/20 David Gibson
(Madison Consolidated) – Distance – Indiana Tech
11/18 Elena Lancioni
(LaPorte) – Distance – Bowling Green State University
11/15 Joe Murphy
(Lawrence North) – Distance – Indiana University
11/15 Josh Neideck
(Eastbrook) – Distance – Indiana Wesleyan University
11/15 Sarah Wiesner (Lowell) – Distance – Marian University
11/6 Zachery Panning
(Concordia) – Distance – Temple University
11/6 Michael George
(Carmel) – Distance – University of Dayton
11/6 Gina Genco
(Carmel) – Distance – Xavier University
11/6 Kaden Eaton
(Columbus North) – Distance – Belmont University
11/6 Clayton Bowie
(Southport) – Distance – Ohio State University
11/3 Jackson Bertoli
(Terre Haute South) – Distance – Indiana University
10/28 James Huffman
(North Central) – Distance – Grand Valley State University
10/20 Brittany Sharp
(Silver Creek) – Distance – Marian University
10/15 Alex Warzyniak
(Bloomington South) – Distance – Indiana University
10/3 Anthony Didion
(LaPorte) – Distance – Belmont University
10/2 Anna Bearss
(Rochester) – Distance – University of Tulsa
8/19 Evan Harney
(Columbia City) – Distance – Indiana Tech

For 2012-2013 Commitments, click HERE.

For 2011-2012 Commitments, click HERE

Comments are closed.